Instrukcja dla Wydawcy Wydawca - czyli osoba która umieszcza reklamy na swojej stronie

numer 1

Rejestracja w seopilot

Przed dodaniem swojej strony i rozpoczęciem zarabiać z seopilotemi, musisz przejść prostą procedurę rejestracji. Podaj Twój poprawny adres e-mail – na niego będą przychodzić ważne wiadomości. Oprócz hasła, podaj Twoje imię, przeczytaj Regulamin Systemu i zaznacz, iż zgadzasz się z nim. Pozostało tylko wprowadzić kod z obrazka i kliknąć „Zarejestrować się”.

seopilot.png
numer 2

Dodanie serwisu

Po zarejestrowaniu zostajesz automatycznie przeniesiony na witrynę dodania serwisu. W trakcie dodawania serwisu, należy podać jego adres, a również tematykę (wybierz ze spiska najbardziej optymalną, maks. trzy) i lokalizację (miasto, którego dotyczy Twój serwis; jeżeli nie jesteś w stanie okreslić lokalizacji - domyślnie ustaw miasto "Warszawa").

seopilot.png
Teraz trzeba zainstalować w portalu kod z Systemu seopilot. W tym celu kliknij na «Zainstaluj kodu boksu reklamowego». seopilot.png
numer 3

Instalacja reklamy

Idziesz do interfejsu konfiguracji kodu. Tutaj macie możliwość wybrać format boksu reklamowego (poziomy bądź pionowy) i ustawić jego gamę kolorystyczną, odpowiadającą stylowi Twojego serwisu. W przyszłości bez problemu będziesz mógł zmieniać te ustawienia w zależności od swoich preferencji.

seopilot.png
Po skonfigurowaniu ustawień wyglądu na wszystkich witrynach Twojego portalu należy zainstalować kod boksu reklamowego naszego Systemu, który rozpocznie wyświetlać się po umieszczeniu w nim pierwszego ogłoszenia tekstowego (w każdym boksie reklamowym mogą znajdować się maksymalnie 3 krótkie ogłoszenia tekstowe). Masz możliwość sam zdecydować w którym miejscu na stronach Twojego portalu będą wyświetlały się boksy reklamowe. Masz Możliwość zainstalować kod samodzielnie, postępując zgodnie z instrukcją - będzie to bardzo łatwe i nie wymaga zaawansowanych umiejętności w programowaniu. Jednakże, jeśli mimo wszystko pojawiły się jakieś trudności – macie możliwość powierzyć instalację kodu naszym specjalistom. W tym celu należy kliknąć na «Powierz instalację kodu naszym specjalistom» i wypełnić odpowiedni formularz. Po zainstalowaniu kodu, należy kliknąć na ikonkę “Dalej” znajdującą się na dole strony. codeconfirm.jpg
numer 4

Indeksacja, sprawdzanie wydajności kodu i ocena.

Po kliknięciu na ikonkę “Dalej” strona przejdzie w status “Na indeksacji”, zostanie sprawdzona poprawność instalacji kodu oraz czy odpowiada wewnętrznym wymogom Systemu seopilot. Po zakończonej indeksacji Twój serwis przejdzie w status “Sprawdzanie wydajności kodu”. W celu sprawdzenia poprawności instalacji kodu na niektórych stronach witryny pojawią się testowe boksy reklamowe z linkami tekstowymi.

codetest.png
Po pomyślnej akceptacji wydajności kodu, Twój serwis przejdzie w status “Na weryfikacji”. W przeciągu jednego roboczego dnia serwis zostanie poddany ręcznej weryfikacji. O rezulatacie zostaniesz poinformowany po wewnętrznej komunikacji i na swój email. Zostanie zaproponowana Stawka – prognozowana kwota, którą może zarobić Twój serwis przez okres 30 dni za rozmieszczenie na nim boksów reklamowych. Po zakończeniu miesięcznego okresu, Twoja Stawka może być automatycznie przedłużona albo w wyniku zaistnienia zmiany wskaźników jakości zaproponujemy inną Stawkę. Kwota do wypłaty naliczana będzie codziennie, 1/30 każdy dzień, proporcjonalnie do kwoty Stawki za okres 30 dni. numer 5

Akceptacja stawki

Po pomyślnej weryfikacji, Twój portal otrzyma status “Rozpocząć pracę w Systemie”. Aby zaakceptować zaoferowaną Stawkę i rozpocząć pracę w Systemie seopilot, trzeba kliknąć na status “Rozpocząć pracę w Systemie” znajdujący się naprzeciw adresu URL Twojego serwisu, po czym serwis przejdzie w status “OK” i od tej pory zacznie dla Ciebie zarabiać.

userconfirm.png
numer 6

Statystyka zysku i wypłata środków

Po zaakceptowaniu ustalonej przez seopilot Stawki, serwis otrzyma status «??». Od tego czasu Twój serwis zaczyna zarabiać. Możesz analizować swój przychód dzięki raportom finasowym.

finanse-stat.jpg
Wypłata pieniędzy jest dokonywana na konto bankowe Wydawcy w przeciągu 24 godzin od momentu otrzymania przez nas wniosku wypłaty środków. numer 7

Czarna lista - funkcja filtrowania niechcianej reklamy

Żeby zablokować wyświetlanie reklamy z danej tematyki, trzeba wejść do zakładki “Dla Wydawcy” oraz kliknąć na ikonkę przekreślonego koła “Czarna lista” znajdującą się naprzeciw każdego z dodanych serwisów. Pojawi się okienko wyświetlające tematyki reklam. W danym okienku należy zaznaczyć te tematyki reklam, które chcesz wykluczyć, aby w przyszłości nie wyświetlały się na stronach Twojego portalu.

black-list.jpg

Menedżer ds. Obsługi Klienta

seo pilot

Telefon :

48 (22) 397 16 05

seopilot.pl

Sprawy techniczne

support@seopilot.pl

http://seopilot.pl

Wpłat i wypłatY

finanse@seopilot.pl